Zahradní technika - Zdeněk HORÁK

     Prodej     Servis     Zahrada     Bazar     Kontakt     Briggs & Stratton

  Zahraní technika > zahrada>

 
  Chcete mít okrasný trávník?
 

Obrázek trávyPři tvorbě okrasných ploch si musíte zvolit správnou sekačku. U nás jsou asi nejvíce rozšířené rotační sekačky, a to zřejmě pro nenáročnost obsluhy a lehkou ovladatelnost.

Další skupinou tvoří sekačky vřetenové, které jsou více používány v Anglii nebo USA, a to především pro jejich precizní zástřih trávy. Bohužel nevýhodou vřeten je nemožnost zástřihu vyššího travní porostu (nad 8cm), a proto i nutnost četnějšího sekání. Pokud ovšem tohle přetrpíte, dosáhnete nádherného vzhledu golfového trávníku, který se např. v Anglii dědí z generace na generaci.

Poslední skupinu tvoří sekačky bubnové, které mají především hospodářské využití, nebo k údržbě nadměrných travnatých ploch.

 
 

?

 

  Výhody a nevýhody
 
 
  • vřetenové sekačky - možnost nízkého sestřihu až na 1cm, tráva je odstřižena a proto nezasychá. Nevýhodou je nutnost častého zástřihu, nemožnost střihu vysokého porostu.

  • rotační sekačky - snadná ovladatelnost i údržba, větší výkonnost a efektivita práce, delší trvanlivost.

  • bubnové sekačky - možnost hospod. využití, schopnost údržby obrovských ploch. Nevhodné pro reprezentativní plochy.

 

!

 
  Údržba trávníku
 

Aby trávník vypadal skvěle musíme se o něj starat. Na neudržovaném trávníku se tvoří plísně, mechy, rostou zde plevely a tvoří se drny.

Tomuto se dá předcházet následujícím:

  • pravidelným přihnojením dusičnany, fosforečnatými hnojivy, hořčíkem a železem (má přímý vliv na barvu trávníku)

  • vertikutací, doséváním, vyhrabáváním

  • správnou závlahou

  • pravidelným sečením

 
  reklama
 
 

Copyright © 2004 Zdeněk HORÁK

 

Zahradní technika  ¤  Bazar  ¤  Novinky  ¤  Akce  ¤  Kontakt  ¤   E-mail  ¤   Servis  ¤  Sekačky  ¤  Traktory  ¤  Křovinořezy  ¤  Motorové pily  ¤  Plotostřihy 

¤  Elektrocentrály  ¤  Briggs & Stratton  ¤  Tlakové myčky  ¤ Vysavače  ¤   Zahrada  ¤  Vertikutace  ¤  Mapa  ¤  Obec Količín